Úsporné svícení

Sviťte efektivně! Vaše náklady mohou klesnout až o dvě třetiny. Stisknutí vypínače je pro každého z nás zcela běžnou aktivitou, nad kterou se zpravidla ani nepozastavíme. Jaký však může být rozdíl, když začnete nad svícením přemýšlet a budeme jeho využívání zefektivňovat? Zcela zásadní. Můžete samozřejmě začít šetřit tak, že budete méně svítit, ale víte o tom, že existují i jiné, komfortnější způsoby, jak ušetřit?

Pořiďte si technologicky modernější řešení, kterým jsou LED žárovky. Ano, jejich pořizovací náklad je vyšší, než u úsporných žárovek, zářivek, nebo dokonce klasických žárovek, ovšem nenechte se právě vyšší pořizovací cenou odradit. A to hned z několika důvodů. Výměnou klasické žárovky za LED žárovku snížíte spotřebu energie až o 80%. Záleží samozřejmě na výkonu apod.

Další zásadní přidanou hodnotou je životnost samotné žárovky. Zdroje uvádí, že LED žárovka může vydržet až 18x delší dobu, než klasická žárovka.

U LED osvětlení stojí také za zmínku jeho minimální náchylnost na počet vypnutí a zapnutí. Což také prodlužuje jeho životnost, zejména v místech, kde dochází k častému rozsvicování a zhasínání. A nakonec pojďme vyzdvihnout i komfortní úroveň LED osvětlení. Při pořizování se určitě zajímejte o tyto hodnoty – rozptyl a barevnost. Vybírat můžete mezi teplým, nebo naopak chladným světlem, jehož intenzitu dokážete pomocí stmívačů také snižovat, či zvyšovat. Výběrem LED osvětlení si zároveň dokážete váš domov zútulnit.

Doporučení eLupy: Projděte svoji domácnost a zvažte, zda právě vaše zdroje, které používáte ke svícení jsou
ty správné. Pro výběr osvětlení si určitě nechce poradit odborníkem. Možností k výběru je opravdu mnoho.