Chci sluneční energie

Vypadá to jako velmi zajímavý projekt spotřebitelské organizace dTest. Instalace střední fotovoltaiky je pro spotřebele aktuální téma, které ovšem vyžaduje dostatečný přehled, pokud se spotřebitel rozhodne pro její realizaci. Možností je na trhu totiž hned několik a je důležité vybrat si to správné.

Stejně jako u hromadného nákupu, například elektrické energie nebo zemního plynu,  může docházet k zajímavým úsporám pro spotřebitele, velmi podobné to může být u nákupu a instalaci fotovoltaických panelů.

dTest zrealizoval neziskový projekt podpořený Evropskou unií, jehož cílem je primárně motivovat domácnosti k využívání solární energie. Projekt s názvem Clear 2.0 byl organizací dTest uskutečněn pod názvem www.ChciSlunecniEnergii.cz a jeho možnosti využilo dle zprávy společnosti ČEZ celkem téměř 15 000 zájemců. 

Společnost dTest oslovila několik desítek společností, které získaly možnost podat nabídku. Z těchno nabídek byla následně vybrána ta nejlepší. Vítěznou nabidku předložila společnost ČEZ Prodej, která tímto získala možnost představit svoji nabídku všem registrovaným domácnostem. Nabídka není pro registrované uživatele nikterak závazná. K podpisu dochází ze strany spotřebitele až po kompletním zhodnocení možností pro jeho objekt ze strany dodavatele systému, společnosti ČEZ Prodej. Zároveň každý uživatel má možnost se rozhodnout pro několik variant solárních elektráren, elektrárnu s akumulací do baterie, do vody, nebo s tepelným čerpadlem.

Shrnutí:

Pokud se rozhodujete pro pořízení a instalaci solární elektrárny, která ušetří nemalé prostředky vynakládané domácností a získat tak částečnou energetickou soběstačnost, podívejte se na podmínky projektu www.ChciSlunecniEnergii.cz. Hromadný nákup vám navíc umožní snížit pořizovací náklady na toto řešení.